Husitské sbory zvou o Noci kostelů rodiny s dětmi i milovníky dobré hudby

Děti a dobrá hudba. Tak by se dala shrnout letošní nabídka brněnských husitů pro páteční Noc kostelů. V Brně se poutníkům všech věkových kategorií otevřou tři husitské sbory – Husův sbor v Botanické ulici, řečkovický Sbor Páně a kubistický Husův sbor v Tuřanech.

Unikátní funkcionalistická stavba z roku 1929, to je Husův sbor v Botanické ulici. Noc kostelů tam letos začne v 17 hodin pásmem her, kvízů a hádanek pro děti od tří do dvanácti let věku. V 19.15 vystoupí na vyvýšeném pódiu u oltáře soubor Kampanela. Závěr noci bude v Husově sboru patřit opět hudbě, se svým pásmem vystoupí Dj Green Romeo, který dokáže doslova kouzlit s gramofonem.

Nejen děti zvou již tradičně také do řečkovického Sboru Páně ve Vážného ulici. Pohádkou divadla Stonožka o proroku Jonášovi program odstartuje v 18 hodin. Pro děti i dospělé jsou potom připraveny nejrůznější úkoly: děti budou zjišťovat různé detaily ze života reformátora Mistra Jana Husa. Dospělí zase mohou pátrat po historii sboru. Za příznivého počasí mohou poutníci v kostelní zahradě posedět u ohně se špekáčky a dobrým vínem. Závěr noci bude patřit hudbě, v půl desáté vystoupí s kytarovým recitálem Ondřej Pavlíček. Sbor Páně bude otevřen do 23 hodin.

Devadesát let. Právě tolik letos slaví Husův sbor v Tuřanech. Je to jedna z mála staveb v Brně, která nese prvky kubismu a konstruktivismu. Návštěvníci Noci kostelů ovšem mohou v pátek obdivovat nejen architekturu. Od 17 hodin bude sbor otevřený pro individuální prohlídku, pro poutníky je připravena výstava o historii sboru. V 18 hodin zazpívají děti ze Základní školy Měšťanská a také z umělecké školy Yamaha. Až do samotného závěru ve 22 hodin si mohou děti hrát a tvořit ve výtvarné dílně.